fbpx

Umre İçin Gerekli Evraklar

1- Uçuş Tarihinden itibaren en az 7 ay geçerli pasaport.
2- Bir adet vesikalık fotoğraf.
3- 45 yaşının altında eşi ile veya çocukları ile giden ailelerden nüfus müdürlüğünden alınmış vukuatlı nüfus kayıt örneği.
4- 18 – 45 yaş aralığındaki yalnız bayanlar yanlarında birinci dereceden Babası, kayınpederi, 18 yaşın üstünde erkek kardeşi, öz amcası veya öz dayısı ile gidebilirler. Bu kişiler için her ferdin ayrı ayrı nüfus müdürlüğünden alınmış vukuatlı nüfus kayıt örneklerinin asılları gerekmektedir.
5- Çocukları ile giden ailelerden vukuatlı nüfus kayıt örneği alınmaktadır.
6- 18 Yaşının altında anne ve babası ile gitmeyecek olan çocuklar için yanlarında birinci dereceden akrabası olmadan Suudi Arabistan kanunlarına göre kesinlikle Umre’ye gidemezler. Yanlarında birinci dereceden akrabası olsa bile vize garantisi verilmez. Bunlar için Noterden yaptırılacak olan Muvafakatname-Taahhütname ve her fert için ayrı ayrı nüfus müdürlüğünden alınmış vukuatlı nüfus kayıt örneklerinin asılları gerekmektedir. 45 yaşın üstünde bir anne 18 yaş altında kendi çocuğuna mahrem olamaz,
7- 0 – 8 yaş aralığındaki çocuklar yanlarında birinci dereceden akrabası olsa dahi annesiz kesinlikle umreye gidemezler.
8- 45 yaşın üstünde bir anne 45 yaş altındaki kızına ve 18 yaş altındaki kendi erkek çocuğuna mahrem olamaz,
9- Muvafakatname Örneği; Noterden ; Eşim, Kızım, kız kardeşim …………..babası, öz dayısı, öz amcası ………………… ile birlikte Umre ’ye gitmesine muvafakat ederim.
10- Taahhütname Örneği; Noterden ; Kızım, gelinim, öz teyzem, öz halam ……………Umre ‘ye götürüp getireceğimi taahhüt ederim.
11- VİZE İÇİN GEREKLİ TÜM BELGELERİN GİDİŞ TARİHİNDEN 20 GÜN ÖNCE TESLİM EDİLMESİ GEREKİR.

Bu bilgiyi paylaş

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email